Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Ze studentů vojáci

V pátek 17. března 2017 se skupina studentů ze strakonického gymnázia a studijního programu Model NATO dopoledne sešla, aby si společně prohlédla vojenskou základnu 25. protiletadlového raketového pluku v Lipkách. Prioritou tohoto pluku je zabezpečení protivzdušné obrany České republiky před vojenským i nevojenským napadením.

Prohlídka začala přednáškou náčelníka štábu, podplukovníka Jaroslava Daverného. Ten se se studenty podělil o zajímavé zážitky z vojenského prostředí a přiblížil jim každodenní práci vojáků. Po zodpovězení několika dotazů se celá skupina přesunula do venkovní části areálu, kde na ně čekaly praktické ukázky.

Mohli se podívat do útrob veškeré vystavené vojenské techniky a poslechnout si, k čemu jednotlivá zařízení slouží. Mezi nejzajímavější kousky patřilo obrněné vozidlo Dingo 2 CZ, které bylo používáno při vojenské misi na Blízkém východě, nebo různá odpalovací zařízení. Na trenažeru si studenti na vlastní kůži vyzkoušeli výcvik operátora protiletadlového kompletu, dále se dozvěděli něco o vojenském zdravotnictví a nakonec si prohlédli výstroj a výzbroj, například pistoli CZ 75 a útočnou pušku BREN, obě české výroby.

Tato exkurze studentům přiblížila, co obnáší práce vojáka, a možná někoho inspirovala při výběru budoucího povolání.

Helena Žílová, Sandra Petrášová, 7.O

Můžete se na nás podívat i v reportáži Strakonické televize: https://www.youtube.com/watch?v=JbRIBjQZDuI

Provoz školy

Přihlášení