Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Naši dějepisci první v kraji

Ve středu 5. dubna se v aule Filosofické fakulty Jihočeské univerzity odehrálo krajské kolo dějepisné soutěže gymnázií. Mezi účastníky patřilo stejně jako loni naše trio Matouš Baloun z 2. B, David Čížek ze septimy a Jirka Slabý ze 3. B. V letošní kvalifikaci do chebského finále jsme se učili o období 1949-1967, nazvaném příznačně Léta strachu i nadějí, času stalinistických procesů a represálií, ale rovněž hvězdných úspěchů našich sportovců i umělců.

Patřila mezi ně např. jména manželů Zátopkových, Olgy Fikotové, Hanse Zdražily, Júlia Tormy, Karola Divína, Josefa Masopusta nebo držitele Nobelovy ceny Jaroslava Heyrovského, oscarových filmů Obchod na korze či Ostře sledované vlaky (samozřejmě včetně letopočtů, režisérů a hereckého obsazení) a mnoho, mnoho dalších údajů. Znáte třeba autora textu písničky Rozvíjej se, poupátko?

Chtělo by se říci, že jsme zase vyhráli, ale obhajoba prvního místa v kraji je pouze otevřenou cestou na listopadové finále, kde se setká 75 nejlepších gymnaziálních týmů všech českých a slovenských krajů. A před našimi kluky je další období intenzivní přípravy, tak nám držte palce.

M. Hruška

Provoz školy

Přihlášení