Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Návštěva ČNB a Staroměstské radnice v Praze

Dne 23. 3. se pro třídy 3.A a 3.B uskutečnila exkurze do Prahy, jejíž hlavní náplní bylo navštívit Českou národní banku. Ráno po osmé hodině jsme tedy společně s ostražitým dozorem paní Johnové a pana Prokopce nastoupili do autobusu, který nás do „matky měst" v pořádku přivezl.

Začali jsme návštěvou Staroměstské radnice, kde jsme měli jedinečnou možnost – tím spíš, když se tu chystá rekonstrukce – prohlédnout si ji zevnitř. A to včetně nezvyklého pohledu na apoštoly slavného orloje z druhé strany.

Poté jsme zamířili k budově ČNB, kam se také jen tak jednoduše každý nedostane. V trezoru zabezpečeném osmitunovými dveřmi na nás už čekala prohlídka expozice „Lidé a peníze." Zde jsme se dozvěděli nejen o historii bankovek a mincí u nás (tímto z celého srdce děkujeme tomu, jež za jméno nové měny schválil koruny místo řep), ale i současném koloběhu peněz. Exkurze končila kvízem – za naše znalosti jsme si odvezli bankovky v hodnotě několika desítek tisíc korun, bohužel tak trochu slisované.

Zpět k budově gymnázia jsme se dostali opět okolo osmé hodiny, tentokrát večerní. A pro jednou jsme si šli určitě všichni lehnout brzy, abychom mohli vstřebat nově nabyté informace (což vzhledem k vydařené exkurzi nebyla předem prohraná bitva) a abychom na další den školy vstali odpočatí (což předem prohraná bitva byla).

Zdeňka Vojíková 3.B

Provoz školy

Přihlášení