Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Studenti strakonického gymnázia v Bavorsku

Chcete si procvičit cizí jazyky, navštívit neznámá místa, zúčastnit se zajímavých aktivit a přitom být i nebýt ve škole? Staňte se studentem strakonického gymnázia a v druhém ročníku s námi pojeďte na výměnný pobyt do našeho partnerského gymnázia v Nabburgu. Strávíte nezapomenutelný týden v nevelkém historickém městě ležícím na řece Naab.

Město má přibližně šest tisíc obyvatel a pyšní se několika kostely, městským opevněním se zachovalými branami, mnoha historickými budovami a krásným městským muzeem. Historie se tam snoubí s přítomností, všechny budovy jsou využívány pro různé účely a město se neustále rozrůstá. Nabburg je družebním městem Horšovského Týna, s nímž ho pojí dávné spojení středověkými kupeckými stezkami.

Poněkud mladší, ale neméně pevné přátelství existuje i mezi strakonickým gymnáziem a Gymnáziem Johanna Andrease Schmellera v Nabburgu, které trvá už 27 let. Studenti, učitelé i ředitelé obou škol přicházejí a odcházejí, ale vzájemné přátelské vztahy se neustále rozvíjejí. Každoročně tráví skupina přibližně 20 studentů jeden týden v hostitelských rodinách v Bavorsku a naopak potom jejich němečtí partneři pobývají týden v rodinách našich studentů.

Program výměnných pobytů je vždy nabitý návštěvami zajímavých míst a objektů.

V druhém březnovém týdnu jsme podnikli prohlídku historického centra Nabburgu, městského muzea a kostela a přijal nás starosta města pan Armin Schärtl. Navštívili jsme Norimberk, nádherné historické město s ohromným opevněním, císařským hradem, krásnou gotickou kašnou, domem renesančního malíře Albrechta Dürera a kostelem Panny Marie, na jehož průčelí majestátně sedí císař Karel IV. a každý den v poledne se kolem něj pohybuje sedm kurfiřtů. Prohlédli jsme si i rozsáhlé Germánské muzeum s neuvěřitelným množstvím exponátů spojených s historií germánských kmenů.

Poučili jsme se o průzkumu Země v geocentru poblíž vesničky Windischeschenbach, kde se pod zemí ukrývá vrt do hloubky devíti tisíc metrů, který je udržován a používán pro vědecké a studijní účely. Strávili jsme několik hodin v místě spojeném s temnou částí evropských dějin - s 2. světovou válkou. Tím místem byl koncentrační tábor Flossenbürg, v němž během války zahynulo obrovské množství vězňů, kteří tvrdě pracovali v nelidských podmínkách v nedalekém kamenolomu. V těsném sousedství tábora je v současné době vesnice, což nás velmi překvapilo.

Navštívili jsme města Weiden a Oberviechtach. Zajímavá a poučná byla také exkurze do zámeckého pivovaru Fuchsberg.

Prohlédli jsme si celou školu v rámci dne otevřených dveří, který je organizován pro zájemce o studium na tomto gymnáziu, které má v letošním školním roce 850 studentů a 80 vyučujících.

Pobyt v přátelském prostředí našeho partnerského gymnázia jsme zakončili několika hodinami aktivit a her zaměřených na vzájemné poznávání, ale i na poznávání nás samotných.

Odjížděli jsme plni nezapomenutelných zážitků a už teď se těšíme na příjezd bavorských studentů k nám. Jejich pobyt ve Strakonicích je naplánován na polovinu května. Doufejme, že počasí bude příznivější než během našeho pobytu v Bavorsku, kde pršelo a foukal nepříjemný vítr, a že si užijeme pokračování našich společných aktivit.

Na závěr ještě jedna perlička. Letos se výměnného pobytu zúčastnila dcera naší někdejší studentky, která byla mezi prvními účastníky této akce.

Mgr. Jitka Panušková

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


dny otevřených dveří


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz