Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Setkání s kolegyněmi a kolegy z Gymnázia Johanna Andrease Schmellera v Nabburgu 25. - 26. listopadu 2016

Dvacet šest let - to je spousta času a v našem životě se za tu dobu stane mnoho věcí. A právě dvacet šest let už trvá přátelství a spolupráce mezi strakonickým gymnáziem a partnerským gymnáziem v Nabburgu. Tradičně na podzim, vždy v sudý rok, jezdíme do Nabburgu, abychom se s našimi kolegy a přáteli setkali a popovídali si o škole, o životě, prostě o všem možném i nemožném. Tak tomu bylo i letos, ve dnech 25. a 26. listopadu. Tentokrát pro nás bavorští kolegové a kolegyně připravili překvapení v podobě návštěvy zajímavého středověkého hradu a komentované prohlídky Regensburgu.

Nabburští nás v pátek v podvečer srdečně přivítali v příjemném prostředí školní knihovny, kde se po uvítacích projevech obou ředitelů - pánů Franze Xavera Hubera a Miroslava Hlavy - rozproudila čilá několikajazyčná konverzace.

Po vynikající večeři jsme se na následující den posilnili vydatným spánkem - a v sobotu dopoledne jsme se vydali dobýt hrad Wolfsegg. V otevřené hradní bráně nás místo nepřítele uvítal usměvavý průvodce Wolf(gang), který nám při prohlížení hradu vyprávěl o jeho historii i současnosti - a nemohla chybět ani legenda o Bílé paní na Wolfseggu.

Odpolední program byl neméně lákavý - čekalo nás město na soutoku Dunaje s řekami Řezná a Nába. Prošli jsme se historickou částí města, navštívili katedrálu sv. Petra, viděli usmívajícího se anděla, slyšeli tamní zvony a v závěru jsme navštívili i adventní trhy, které byly rozeseté po náměstích, uličkách a různých historických zákoutích Regensburgu. Příjemný den jsme zakončili opět v družném hovoru nad pohárkem svařeného vína a bavorskou klobásou.

Odjížděli jsme plni romantických dojmů a adventní nálady - a už teď usilovně přemýšlíme, jaké zážitky a překvapení připravíme pro naše bavorské přátele na příští rok. Doufejme, že naše krásné přátelství se bude i nadále rozvíjet a že nás čeká ještě mnoho společně strávených chvil.

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


dny otevřených dveří


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz