Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Setkání s kolegyněmi a kolegy z Gymnázia Johanna Andrease Schmellera v Nabburgu 25. - 26. listopadu 2016

Dvacet šest let - to je spousta času a v našem životě se za tu dobu stane mnoho věcí. A právě dvacet šest let už trvá přátelství a spolupráce mezi strakonickým gymnáziem a partnerským gymnáziem v Nabburgu. Tradičně na podzim, vždy v sudý rok, jezdíme do Nabburgu, abychom se s našimi kolegy a přáteli setkali a popovídali si o škole, o životě, prostě o všem možném i nemožném. Tak tomu bylo i letos, ve dnech 25. a 26. listopadu. Tentokrát pro nás bavorští kolegové a kolegyně připravili překvapení v podobě návštěvy zajímavého středověkého hradu a komentované prohlídky Regensburgu.

Nabburští nás v pátek v podvečer srdečně přivítali v příjemném prostředí školní knihovny, kde se po uvítacích projevech obou ředitelů - pánů Franze Xavera Hubera a Miroslava Hlavy - rozproudila čilá několikajazyčná konverzace.

Po vynikající večeři jsme se na následující den posilnili vydatným spánkem - a v sobotu dopoledne jsme se vydali dobýt hrad Wolfsegg. V otevřené hradní bráně nás místo nepřítele uvítal usměvavý průvodce Wolf(gang), který nám při prohlížení hradu vyprávěl o jeho historii i současnosti - a nemohla chybět ani legenda o Bílé paní na Wolfseggu.

Odpolední program byl neméně lákavý - čekalo nás město na soutoku Dunaje s řekami Řezná a Nába. Prošli jsme se historickou částí města, navštívili katedrálu sv. Petra, viděli usmívajícího se anděla, slyšeli tamní zvony a v závěru jsme navštívili i adventní trhy, které byly rozeseté po náměstích, uličkách a různých historických zákoutích Regensburgu. Příjemný den jsme zakončili opět v družném hovoru nad pohárkem svařeného vína a bavorskou klobásou.

Odjížděli jsme plni romantických dojmů a adventní nálady - a už teď usilovně přemýšlíme, jaké zážitky a překvapení připravíme pro naše bavorské přátele na příští rok. Doufejme, že naše krásné přátelství se bude i nadále rozvíjet a že nás čeká ještě mnoho společně strávených chvil.

Provoz školy

Přihlášení